Radi by sme Vás upozornili na špeciálnu službu, ktorá je kaderníkmi veľmi žiadaná.

Vzhľadom k značnému nárastu predaja nových NOŽNIČIEK sme rýchlo pochopili, že nezostaneme len pri ich predaji, ale boli sme si vedomí potreby vytvoriť pre kaderníčky a kaderníkov nevyhnutný komplexný servis.

Z tohoto dôvodu sme sa rozhodli už v roku 1995 využiť ponuku výrobného podniku Cerena Solingen, SRN a zakúpili sme špeciálnu brúsku vrátane komplexnej technológie. Zároveň naši zamestnanci absolvovali praktickú a teoretickú školiacu stáž priamo vo výrobnom závode Cerena Solingen v Bavorsku, SRN.

 

Spoliehať sa na tvrdenie a obľúbené, bohužiaľ však nepravdivé, "klišé", že niektoré nožnice sú "samobrúsiace", sme radšej prenechali iným. Je predsa všeobecne známe, že je nemožné, aby sa pohybom - trením o seba, dva ostré kovové brity brúsili.

 

Ako dlho teda vydržia "nesamobrúsiace " nožnice ostré? Odpoveď je jednoznačná. Záleží predovšetkým na tom, ako sa o svoje nožnice staráte.

 

 Pokúsime sa uviesť niekoľko praktických zásad, ktoré udržia Vaše nožničky ostré čo najdlhšie:

    1. Medzi najdôležitejšie zásady patrí pravidelná údržba, ktorá spočíva v tom, že vždy, alebo aspoň na konci pracovného dňa nožničky vyčistíme, vyfúkneme zvyšky vlasov a nečistôt, a ako skrutku, tak aj trecie plochy britov premažeme špeciálnym olejom.

    2. Po každom úkone by se mali zatvorené nožničky ukladať na mäkkú podložku či do púzdra. V žiadnom prípade sa nesmú odkladať medzi hrebene a ostatné pomôcky, lebo práve tu dochádza k najčastejšiemu otupeniu ostria.

    3. Samozrejmosťou by mal byť taktiež výber nožničiek podľa typu strihaných vlasov. Vlasy neumyté, so známkami nečistôt neodporúčame stríhať drahými nožničkami.

    4. Za zmienku tiež stojí voľba vhodne zvoleného dezinfekčného roztoku. Nie všetky totiž obsahujú inhibítor korgie, ktorý pôsobí preventívne proti hrdzaveniu nožníc.

 

Pri dodržaní týchto základných zásad mnohonásobne predĺžite životnosť ostria Vašich nožničiek. Pokiaľ už nožničky nestrihajú (najčastejšie ich špičky) a rozhodnete sa nechať si ich nabrúsiť, mali by ste vždy tiež zvážiť, kde a komu ich zveríte.

 

Na základe uvedených skutočností sme schopní ponúknuť vysoko odbornú a kvalitnú prácu pri opravách a nastavení kaderníckych nožničiek.

 

Ďalej potom predovšetkým profesionálnu úroveň pri brúsení:

a. mikrouzúbkov

b. slicing

c. oválneho ostria

d. efilačných nožničiek

Dodacia lehota nabrúsených nožničiek je do 14 dní alebo podľa dohovoru.

Naši zákazníci, ktorí si objednajú brúsenie nožničiek v našej predajni na KYSUCKÁ 3876 v Žiline, môžu využiť službu zapožičania nožničiek počas doby brúsenia.

 

Nožnice môžete odovzdať na brúsenie v naších prevádzke:

Žilina: Kysucká 3876, alebo aj naším obchodným zástupcom.

 

CENNÍK BRÚSENIA

1. Naše predávané nožnice a ostatné značky                   13,- €

2. Hlavy strojčekov len kovové                                       13,- €

3. Kozmetická pinzeta                                                      6,- €

4. Dodanie alebo výmena dorazu                                    3,30 €

5. Výmena šróbu a matice 1ks                                         3,- €

   /väčšinou sa menia kompletne od 6,5 až 16€/

6. Výmena plast. púzdra /ložiska/ pod šróbom                   3,- €

FORMULÁR BRÚSENIE KADERNÍCKYCH NOŽNIC NA STAHNUTIE